Pravidla Babbieho léta

 

Tato pravidla platila v rámci posledního ročníku Babbieho léta - je možné, že je ještě budeme modifikovat pro aktuální Babbie léto 2015, ale říká se, že co funguje, by se nemělo měnit. Tak uvidíme.

Pravidla závodu BABBIE LÉTO 2015:

Závod se běží ve dvou, popř. vícečlenných skupinách – ovšem je přísně zakázáno se na trati rozdělovat, soutěžní skupina vždy v rámci postupu na jednotlivé kontroly chodí (běhá :)) společně!
Je dovoleno využívat možností MHD.

Závodí se dle klasického „skorelauf“ principu – v rámci stanoveného limitu 2.5h musí dvojice nasbírat co největší množství bodů – každá kontrola má stanovenu určitou hodnotu (vzdálenější a obtížněji dosažitelná místa jsou hodnocena lépe, doporučujeme si pro lepší přehlednost opsat body přímo
k samotným kontrolám na mapě a na základě toho teprve vyhodnotit váš nejvýhodnější postup – pozor, stihnout vše se téměř určitě v časovém limitu nedá!) a abychom si ověřili, že jste je skutečně navštívili a našli, musíte odpovědět na 20 soutěžních otázek – odpovědi na ně naleznete právě na patřičných kontrolách (většinou na zalaminátovaných kartičkách v blízkosti lightsticku, který označuje místo kontroly). Jen malé upozornění – řešení se nedají natipovat, ač se tak jejich zadání mohou na první pohled jevit.

Pozor! Jelikož se vám od momentu odstartování začíná odečítat časový limit 2.5h, je nesmírně důležité, abyste si v průběhu závodu kontrolovali vaše časové možnosti a na základě toho průběžně vyhodnocovali svůj další postup. Každá minuta nad časový limit znamená strhnutí 5 bodů, proto je klíčové dorazit včas do místa cíle – před stanici metra Jinonice(!), kde vám organizátoři změří výsledný čas od momentu startu a převezmou od vás papír s odpověďmi na jednotlivé otázky, aby mohli následně vyhodnotit celkové výsledky. Při shodném počtu bodů rozhoduje nižší čas.

 

Každá soutěžící dvojice obdrží mapu, specifikaci umístění kontrol a jejich bodové hodnocení při startu.